Foson Hizmetlerimiz

CNC çeşitli işlemelerde kullanılan bir makine olmakla beraber özelde ahşap işlemelerinde ve tasarımında kullanılan, bununla ilgili yazılımlara sahip olan bir çeşit ahşap işleme alettir. Ahşap İşleme Makinesi, ahşap endüstrisinde, çeşitli mobilyalarla modelleri işlemek için kullanılır. CNC ahşap işlerinde; ahşap belirli teknik işlemlere göre planlanıp kesilerek otomatik olarak işlenir ve bu yolla istenilen motifler ve tasarım oluşturulmuş olunur.

 

Hassas parçalar ile donatılmış CNC ahşap makinası; kesme, delme, oyma, freze ve daha birçok teknik kullanılarak çeşitli motif ve desenler oluşturmayı amaçlar. Makinanın işleyişi temelde bir kolona tutturulmuş kesme aletinin bir ila altı eksen boyunca uzanarak frezeleme yoluyla motif oluşturmasıdır. Bu makinanın çalışması için bilgi ve teknik donanın gerektiği için profesyonel kişilere başvurulması alınacak olan hizmetin kalitesini arttırarak beklentileri karşılayabilir. Tercih edilecek olan ahşabın türü ve makinanın kesme gücü, ortaya çıkacak tasarımın da kalitesi için belirleyici faktörler arasında yer alırlar. Ayrıca çok hassas bir iş olmasından dolayı eğitimli ve uyumlu olarak çalışan tasarımcılarla ve CNC ahşap hizmetleri konusunda geniş tecrübesi olan kişilerle karşılıklı anlaşarak hizmet almak gerekmektedir. Diğer bir husus ise son teknoloji, mümkün olan en kaliteli kalitede ürünleri tercih etmek konusunda incelik gösteren firmalarla çalışılmasıdır. CNC ahşap işlerinin tercih edildiği alanlar genellikle; özel tasarımlar, yatak başları, dolaplar, ahşap kapılar, masa, sandalye, ev ve işyerleri için mobilyalar ve çeşitli iç mekân dekorasyonlarında karşımıza çıkar. Teknolojinin sunduğu bu hizmet sayesinde; CNC makinaları aracılığıyla. hızlı ve kısa sürede çok sayıda üretim yapmak mümkün hale gelmiştir.

 

CNC ahşap işleri son teknoloji ve yeni ürünlerle alıcıyı buluşturmayı hedeflerken bir yandan da kaliteyi ve son moda tasarımları göz önünde bulundurarak alıcıları için hizmet sunmayı önceler. Eğer CNC ahşap işleri konusunda hizmet almak istiyor fakat bu konuda tereddüt yaşıyorsanız; güvenilir, iyi bir hizmet veren, bu hizmeti verirken de profesyonel operatörlerle çalışarak iyi bir sonuç sunmayı garantileyen CNC Ahşap İşleri firmamızla iletişime geçerek aklınıza takılan soruların yanıtını bulabilirsiniz.