Cnc Kesim İşleme

Cnc kesim işleme sert malzemelere şekil verme ve kesiminde kullanılmakta olan teknolojik bir sistemdir. Bilgisayar sistemi ile tezgah ve tezgahın üzerine kurulan sistem ile kesim işlerini gerçekleştirmekteyiz. Ahşap, demir, alüminyum, saç gibi ürünlerin kesimini ve şekillendirmesi ile yapmaktayız. Cnc kesim işleme sistemi eski torna düzeneğine göre oldukça gelişmiş bir teknolojidir. Cnc sisteminde minimum veya maksimum boyut işleme aralığı oldukça geniştir. Örneğin bir reklam firmasının kutu harf için kullandığı pleksi alüminyum gibi ürünlerin harf kesimini yaptığımız gibi istediği boyutta kesim işlemi yapmaktayız. Veya ahşap dekorasyon firmalarının süs eşyaları gibi ürünlerinin kesim işlemini de yapmaktayız. Bir çok farklı iş sektörlerinin ihtiyaçlarına yönelik hizmet sunmaktayız.

Cnc kesim işlemi bir çok iş sektöründe kullanıldığı gibi avantajları da oldukça fazla olan teknolojik bir sistemdir. Cnc kesim işlemi lazer ile yapıldığı için ürünlerin pürüzsüz bir şekilde kesim işlemini gerçekleştirmekteyiz. Kesim işlemi esnasında ürüne herhangi bir müdahalede bulunulmadığı için kırma, parçalama veya ezilme gibi tehlikeleri sıfıra indiriyoruz. Sisteme girilmekte olan komutlar sayesinde istenilen kesimi tam boyut ve şekillendirme ile kesimini sağlamaktayız. Kesim işleminin dışında farklı ürünlere logo çizimi marka damgası gibi işlemeleri de gerçekleştirmekteyiz. Birden fazla parçaları birleştirerek ortaya ürünü çıkarmaya yönelik yapılan işler için en yaygın ve verimli kesim işlemi Cnc ile yapılmakta olan kesimdir. Kesim için verilen ürünü minimum fire vererek yapmamız firmalar için vazgeçilmez bir seçenektir.

Cnc kesim işlemlerinde bir çok farklı teknoloji ile kesim yapılmaktadır. Cnc lazer kesiminden ayrı olarak cnc oksijen kesim, Cnc plazma kesim gibi işlenecek ürüne göre farklı tercihler kullanılmaktadır. Cnc kesiminde fiyatlarımız ürüne ve kullanılan kesim sistemine göre belirlenmektedir. Fiyatları etkileyen bir diğer faktör ise ürünün modeline göre ne kadar zamanda işlemin tamamlanmasına bağlıdır. Detaylı zaman alan ürünlerde fiyat daha sade kesimlere göre artabilmektedir. Cnc kesim makinelerinin periyodik bakımlarını vaktinde yaptırmaktayız. Düzenli çalışmalarını sağlamak amacıyla yaptırdığımız bu bakımlar kesilen ürünü en güzel ve hatasız bir şekilde çıkmasını sağlamaktadır. Cnc kesim işlemi yaptırmak isteyen firmalara siparişlerini vermiş oldukları ürünlerde maksimum memnuniyet seviyesi ile sağlamaktayız.