Seperatör

 Teknolojinin hayatımıza dokunmadığı zamanlar büyük ölçüde insan gücü kullanıyor ve zaman açısından kayıplar yaşanıyordu. Dünyanın gün geçtikçe gelişmesinin sebebi aynı oranda teknolojinin ilerlemesi ile gerçekleşir. Bunun temelinde ise insanoğlunun düşünme yeteneği vardır. Asıl amaçlarının insan yaşamını kolaylaştırmak olduğu bu tip buluşlar ile teknoloji kavramı oluşmuştur. Makineleşmeden önce daha çok tarım ve hayvancılık alanında çalışılmıştır. Sanayi Devrimi ile birlikte keşfedilen buharla çalışan makine insan hayatının dönüm noktası olmuştur. Artık geçim kaynağını sağlamak isteyenler çok daha kısa sürede büyük işler çıkarabilmeyi başarmıştır. Seri üretim ile fabrikalar kurmak kaçınılmaz olmuştur. Bu sayede teknoloji artık durdurulamaz şekilde ilerlemiştir. Hammadde ihtiyacı artıp ürün çeşitliliği farklılaşmıştır.

Günümüzün de büyük bir keşfi olan Cnc Makinelerinin geçmişi ikinci dünya savaşına dayanmaktadır. Aslında 1941 yılında ilk bilgisayar olan Elektronik Sayısal  Entegreli Hesaplayıcı (Electronic Numerical Integrator and Computer), icat edilmesinin ardından endüstri için de büyük bir devrim başladı. Çünkü makinelerin bilgisayar ile kontrol edilebileceği anlaşılmıştır. Makine endüstrisinde 1960’lı yıllardan sonra Nümerik Kontrollü (NC) Takım Tezgahları kullanılmaya başlandı. Nümerik Kontrollü tezgahlar masa başında oluşturulur. Delik şerit sistemine göre çalışırdı. Ama eksik olan tarafı ise hafızasının olmaması böylelikle işlenen her parçanın ardından şerit yeniden sarılıyordu. Ondan sonra ise yeni bir parça yapımı gerçekleşiyordu. Bu durum her ne kadar güzel bir sistem olsa da geliştirilmesi lazımdı. Nümerik Kontrollü tezgahlara 1980’lere doğru bilgisayar donatılarak artık CNC yani bilgisayar destekli nümerik kontrollü halini aldı. Yılların ardından tamamen gelişme gösteren bu makineler günümüzde hayatımızın hemen hemen her alanında kusursuz işler çıkarmak için varlar. Cnc ile kesim yapılan her şey önce bilgisayar ile hallediliyor daha sonra hayaldeki o muazzam görüntüye sahip olabiliyor. Yapılması imkansız gibi gözüken ürünleri bize sunuyor.

Özetle Cnc Kesim bizim yaşamımızın büyük bir bölümünü kapsıyor. Firmamız Cnc Kesim İşleme alanında uzmanlaşmış çalışanlar ile iş yapmaktadır. Hayalinizdeki tüm ürünleri sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Tecrübe ve birikimlerini siz değerli müşterilerimize sunan Cnc Kesim İşleme sektöründe liderdir. Sizin hayaliniz bizim emelimizindir.